דף הבית >> על החברה

על החברה

  על החברה

קבוצת מור פירות השרון נוסדה בשנת 1984 ע"י יאיר קפלן (הידוע גם כמר אפרסמור) ובני זוהר אשר היה שותפו במשך 27 שנים. עברם החקלאי נטע בהם את הרעיון להקים את מפעל חייהם בנוף פסטורלי בין פרדסים ומטעים בתל מונד שבשרון.

הרעיון היה להקים בית אריזה אשר יתן את שירותיו לפירות אותם מגדלים במטעי מור פירות השרון. עם הזמן, עלתה המחשבה לתת שירותים אלו גם לחקלאים נוספים וכך מעסק קטן ואינטימי גדל העסק למימדיו כיום ומשרת כ- 130 מגדלים בעלי מטעי אפרסמון ופירות נוספים אשר נותנים בנו את אמונם.

 

בתחילה, הקבוצה התמחתה ביצוא אפרסמון בלבד אך עם השנים הכשירה הקבוצה צוות מיומן אשר מתמחה בגידול, קירור, אריזה ושיווק האפרסמון ופירות יחודיים נוספים. (מנגו, ליצ'י, אננס, אבוקדו, לימון, קליפים ופירות קיץ שונים). הצוות המיומן תומך ומלווה את מגדלי האפרסמון בכל שלבי הטיפול במטע ומקנה להם ידע נרחב בכל הקשור בידע המקצועי, סטנדרטים ותקני איכות ובכך הוא שומר על האכויות הגבוהות הן של המטעים והן של הפרי.

הקבוצה מעבדת בעצמה  כ-1800 דונם מטעים המתפרסים לכל אורכה של מדינת ישראל.

הקבוצה מייצאת כיום מעל 50% מכמות האפרסמון המיוצא מהארץ, נתון המציב אותה בראש טבלת היצואנים בענף מזה מס' שנים. היצוא מתפרס על פני כל הגלובוס ארה"ב, קנדה, מערב ומזרח אירופה, דרום אפריקה, המזרח הרחוק, מזה"ת ועוד היד נטויה. היצוא למדינות אלה מתבצע דרך הים באמצעות מכולות קירור.
אין לשכוח כמובן גם את השוק המקומי אשר גם בו מהווה הקבוצה את ספק האפרסמור העיקרי בכמות ובאיכות.

בעקבות הצלחת מפעל חקלאי זה ולאור הביקוש הגדל לאפרסמור בשווקי חו"ל הוחלט להקים חוות מטעים  בדרום אפריקה שבחצי הכדור הדרומי. החוות מונות כ-7000 דונם אשר רובם בשנים הראשונות לגדילתם ואותם מעבדים כ-42 מגדלים. במקביל לנטיעת המטעים הוקם בית האריזה במקום דבר המאפשר לקבוצה לספק לכל לקוחותיה בעולם אפרסמונים במהלך כל השנה. בשנה האחרונה יצאנו אלפי טונות ותוך שנתיים אנו צפויים להגיע לבין- 10,000 ל- 12,000 טון יצוא מדרום אפריקה לכל העולם.

בעקבות הביקוש הרב לאפרסמון הוחלט בחברה למתג את מוצר האפרסמון ולכן תעודת הזהות שלו כיום בארץ היא "אפרסמור" ובחו"ל הוא מזוהה כ- SHARON FRUIT.

המותג "אפרסמור" מזוהה עם בית אריזה מור פירות השרון דבר המחייב אותנו לעמוד בסטנדרטים נוקשים, מחמירים ובינלאומים של תקני איכות כגון: ISO 9001-2000, BRC, EUREP GAP, TNC.

החברה מקדישה מאות אלפי דולרים בשנה בפיתוחים וחידושים בכל התחומים  (אריזה, שיווק, קירור, מחקר) דוגמא לכך הוא האפרסמון המיובש אשר נמצא על מדפי חנויות מובחרות מזה כשנתיים וקוצר הצלחה מרובה.